Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха 13-а победа в efbet Супер Волей,

...

ДРАМА: Дея Спорт победи ЦСКА след пет гейма

Волейболистите на Дея спорт (Бургас)   записаха 13-а победа в efbet Супер Волей, откакто надвиха над ЦСКА с   3:2 (25:23, 18:25, 25:18, 20:25, 16:14)   в среща от 19-и кръг, изиграна в зала " Васил Симов ". Воденият от Франческо Кадеду отбор е на пета позиция в таблицата с 39 точки (13 победи, 6 загуби), " алените " са трети с 41 точки (14 победи, 5 загуби). Така Дея взе реванш за провалянето от осми кръг с 2:3 гейма и нанесе второ следващо проваляне на " армейците ".

Двубоят бе пъстър с редица завладяващи моменти и обрати. Двата тима дадоха всичко от себе си, с цел да се получи предстоящото дерби, като водачеството се сменяше до последната минута. Дея имаше преднина в решаващия гейм, само че съумя да се измъкне от обстановката с темперамент и се поздрави с триумфа.

Домакините поведоха с 3:1, след което продължиха да бъдат водещи. След 9:7 обаче последва мощна серия на гостите и поврат. Бургазлии владееха ситуацията до 22:19, само че серия на Димитър Димитров изравни резултата (22:22). Момчетата на Франческо Кадеду излязоха от обстановката и стигнаха първи до геймбол - 24:22, само че съумяха да затворят при идващия за 25:23.

" Червените " се активизираха и потеглиха стремително - 5:0, след два следващи аса на Димитър Димитров. Състезателите на Александър Попов преобладаваха напълно и не срещнаха повече проблеми. Така резултатът бе подравнен.

Ролите се размениха в третата част - Дея поведе с 5:1. Положението не се резервира дълго - " армейците " наваксаха бързо изоставането си след поредна за мача серия на Димитър Димитров (включително три аса). Домакините имаха превес (8:6 и 9:7), след това играта продължи равностойно. След 15:15 сервисът на бургазлии влезе в деяние и те съумяха да си върнат първичното водачество. До края те съумяха да пропукат противника изцяло и да завоюват безапелационно частта.

Възходящата им линия продължи и в решителната четвърта част, само че съумяха да удържат темпото до 9:7. Домакините влязоха в серия и изправиха на нокти съперника, като даже поведоха (15:12). В идващите минути задатъкът на " армейците " се резервира и мачът влезе в тайбрек.

Там бургаският отбор потегли мощно - 3:0, само че позволи да бъде приближен (3:2). Дея още веднъж имаше задатък в идващите минути (5:2), обстановката се повтори, като разликата остана единствено точка. Впоследствие играта продължи равностойно,  напрежението бе цялостно. Двата тима си разменяха волейболни причини, момчетата на Франческо Кадеду стигнаха първи до мачбол (14:13), само че не съумяха да го отразят. Ас на Валентин Братоев постави завършек на разногласието при 16:14 и крайното 3:2 гейма.

MVP стана Стефано Патриарка (Дея спорт). Най-резултатен бе Николай Учиков с 21 точки (2 аса), с 13 точки приключи Стефано Патриарка (1 ас, 2 блокади). 12 точки добави Валентин Братоев (1 ас, 1 блокада). За противника Димитър Димитров бе над всички с 35 точки (7 аса, 1 блокада), 16 точки добави Тодор Костов (4 блокади), само че напъните им не бяха задоволителни за триумф, написа bgvolleyball.com.
Източник: novsport.com